Kapat

Mercedes Vision AVTR Fütüristik Bir Tasarımla Sunuldu

Avatar filminden fırlamış gibi.

Mercedes Benz, James Cameron’ın Avatar filminden esinlenerek tasarladığı yeni fütüristik tasarıma sahip olan Vision AVTR’yi tanıttı. Elektrikli bir konsept olan bu araç doğa, insan ve makinenin birlikteliğini yansıtacak.

Alman üretici yukarıda saydığımız özelliklere sahip olan aracı CES 2020 fuarında tanıttı. Mercedes-Benz Vision AVTR konsepti (Gelişmiş Araç Dönüşümü kısaltması) orijinal Avatar filminden esinlenerek tasarlandı ve çevredekilere canlı bir organizma gibi davranıyor.

Araç üzerindeki noktalara elinizi yerleştirdiğinizde sizin nabzınızı okuyor. Bu arada büyük merkezi ekran, Pandora dünyası veya Dünya’nın herhangi bir yerinde olsun uzak bir ülkeye seyahat etmenizi sağlıyor. İçerideki aydınlatma ve tasarım öğeleri, Na’vi evlerini ve uyudukları yaprak hamaklarını taklit ediyor. Ve koltuklar, çizgi ve döşeme tahtası, “Dinamca” suni deri ve Amazon yağmur ormanlarında bulunan köklerden sürdürülebilir bir şekilde hasat edilen “Karoon” gibi yeni dönüştürülmüş malzemelerden geliyor. Ve fark etmiş olabileceğiniz gibi direksiyon yoktur.

Aracın performans özelliklerine bakarsak 110 kWh batarya grubu ile toplamda 470 beygir gücüne sahip olarak sunulacak. 700 kilometreye kadar tahmini menzil öngörülüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir