Kapat
Batarya Teknolojileri 76 0

MG, Şarj İstasyonları Oluşturmak için Hindistan’daki Fortum İle Güçlerini Birleştirdi

Yeni modellerin tanıtımı Hindistan’a yeni şarj istasyonları alma konusunda yardımcı olacak

Fortum Charge & Drive, MG ZS EV’nin (eZ’ler olarak da bilinir) Hindistan’da piyasaya sürülmesi için hızlı şarj istasyonları kurmak üzere MG tarafından seçildi.

Plan, halka açık olan 50 kW CCS / CHAdeMO DC şarj cihazlarını kullanmaktır. Proje, MG’nin Delhi NCR, Haydarabad, Bombay, Bengaluru ve Ahmedabad da dahil olmak üzere 5 şehirdeki eylül ayında başlayacağı projeyle başlayacak.

“MG’nin Gurugram’daki en son amiral gemisi showroom’unda bir şarj istasyonu ortaya çıkacak. Akıllı şarj cihazlarına, Fortum Charge & Drive Mobile App’e kaydolarak CCS / CHAdeMO şarj standartlarıyla uyumlu arabalara sahip olan bir EV kullanıcısı tarafından erişilebilir.”

Buna paralel olarak MG, İngiltere’deki tüm bayilik ağını hazırlamak için çalışıyor.

Fortum India Genel Müdürü Bay Sanjay Aggarwal şunları söyledi:

“Hükümetin büyük ölçüde teşvik ettiği EV’yi benimsemeyi desteklemek için çeşitli politika önlemleri ve yönergeleri sunarak, dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinden biriyle işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Son bir yılda elektrikli taşıtların kullanılmasına çoktan tanık olduk. Bu işbirliği bu büyümeyi daha da artıracak. Kilit oyunculardan biri olarak, Hindistan pazarını şarj altyapısı için sürekli olarak değerlendiriyoruz ve EV kullanıcılarına keyifli bir şarj etme deneyimi sunmaya devam edeceğiz ”dedi.

MG Motor India Başkanı ve Genel Müdürü Rajeev Chaba şunları söyledi.

“MG eZs modelinin yakında piyasaya sürülmesi, hükümetin önümüzdeki birkaç yıl içinde yolda daha fazla elektrikli araç bulundurmak için uzun vadeli bir hedefi ile uyumlu. Belirli şehirlerde başlamak üzere MG bayilerinde şarj istasyonları kurmak için global EV alanındaki lider EV Ücretlendirme servis sağlayıcılarından biriyle ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, Hindistan müşterileri için erişilebilir EV’ler sağlama ve Hindistan’da bir EV ekosistemi oluşturma hedefimiz doğrultusunda ”dedi.

MG ZS EV özellikleri:

  • 44,5 kWh sıvı soğutmalı batarya
  • 2019 3.çeyrekte açıklanacak WLTP aralığı
  • 7 kW on-board şarj cihazını kullanarak 6.5 saatte % 0-100 şarj
  • 43 dakikada % 0-80 DC hızlı şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir