Kapat

MG ZS EV 163 Mil Mezili ile İngiltere’de £21,495 Fiyat Seçeneğinde Sunuluyor

MG: “Hata yapma, bu araba bir marka açıklaması ya da makyaj projesi değil, elektrikli arabalar satmak için buradayız!”

MG, bu yılın ilerleyen saatlerinde İngiliz pazarına giren MG ZS EV elektrikli otomobilinin fiyatını açıkladı  (müşteri teslimatlarının Eylül ayından itibaren gerçekleşmesi bekleniyor).

İlk elektrikli MG, “gerçekten uygun fiyatlı ilk, aile dostu elektrikli otomobil” olarak tanımlanıyor ve fiyat gerçekten dikkatimizi çekiyor (aşağıdaki teknik kısımdan daha fazlası).

Temel sürüm MG ZS EV Excite, 3.500 £ Eklenti Araç Hibe ve ilk 1.000 perakende müşteriye yönelik 3.500 £ MG tutarındaki promosyonu da dahil olmak üzere 21,495 £ ‘dan (23.810 € / 26.720 Avro) etkin bir şekilde sunulacak. Ayrıca MG ücretsiz bir ev şarj noktası ve standart kurulum ekleyecek.

Daha pahalı, daha iyi donanımlı Özel sürüm, 37,495 £ ‘ dan başlıyor (£ 2.000 daha fazla), 39 kWh Hyundai Kona Electric’ten (27.250 £) çok daha düşük ve Kia Niro EV’ye (e-Niro ) kıyasla daha az  ). Daha uygun fiyatlı bir alternatifle ilgilenenler (ya da diğer EV’lerde beklemek istemeyenler), ilk 1.000 grupta yer almak için 500 sterlinlik bir para yatırma yoluyla ZS EV’ye kaydolabilirler.

MG Satış ve Pazarlama Müdürü Daniel Gregorious şunları söyledi:

“Piyasaya sürülen heyecan verici 21,495 £ fiyat noktasıyla ZS EV, eski benzinli ve dizel araçlardan geçmek ve elektrikli motorlamanın tüm harika avantajlarından yararlanmak isteyen müşteriler için zorlayıcı bir seçenek. ZS EV, insanların elektrikli otomobiller hakkında düşünme şeklini değiştirmek için burada. İlk gerçekten uygun fiyatlı, aile dostu elektrikli otomobil ile MG, herkesin ulaşabileceği sıfır emisyonlu otomobiller getiriyor. Hata yapma, bu araba bir marka ifadesi ya da makyaj projesi değil, biz elektrikli araba satmaya ve büyük satmaya geldik! 

İngiltere’deki ZS EV’ye olan talep hakkında çok fazla şey söylemek zor ancak Çin fabrikasının MG’ye göre yıllık 300.000 teslim edebileceği bildiriliyor fakat SAIC’in 13 GWh’lik bir bataryaya ihtiyacı olacak gibi.

Hem pil hem de araç 7 yıllık bir garanti kapsamındadır (ancak henüz ayrıntıları alamadık).

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir