Kapat

MG ZS EV 44,5 kWh Pil ile Donatılacak

44,5 kWh batarya ile MG ZS EV muhtemelen 250 km’den (155 mil) daha fazla gidebilir.

MG (Şanghay merkezli SAIC Motor’un bir parçası) şu anda Londra Otomobil Fuarı’nda sunulan MG ZS EV hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Elektrikli geçit, 44,2 kWh sıvı soğutmalı akü ile donatılacak ve 39,2 kWh standart aküyle hemen hemen Hyundai Kona Electric kadar menzil yapacak. WLTP aralığı, 3. çeyrekte onaylanacaktır.

MG ZS EV ayrıca 7 kW’lık tipik bir şarj cihazına da sahip olacak. Basın bültenine göre DC % 0-80 arasında hızlı şarj 43 dakika sürecektir.

Sadece Londra Otomobil Fuarı’ndaki ziyaretçiler için MG sipariş defterleri açtı. ZS EV’nin başarısının büyük oranda satın alınabilirliğine bağlı olacağını, bu yüzden fiyatlamayı merakla bekliyoruz.

“MG Motor UK, sipariş dosyasını açtı ve Londra’nın ExCel’deki Londra Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ilk elektrikli otomobiliyle ilgili daha fazla ayrıntı yayınladı. ZS EV, mekanda ve pratikte büyük önem taşıyan aile dostu elektrikli otomobil. Şimdiye kadarki en ileri teknolojili MG olarak yeni standartlar ve müşteriler, fuarda doğrudan ZS EV’ye MG ekibi ile para yatırabilecekler.

MG ZS EV özellikleri:

  • 44,5 kWh sıvı soğutmalı batarya
  • 2019 3.Çeyrekte açıklanacak WLTP aralığı
  • 7 kW on-board şarj cihazını kullanarak 6.5 saatte % 0-100 şarj
  • 43 dakikada % 0-80 DC hızlı şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir