Kapat

Mini 32.6 kWh Batarya ile 168-Mile Menzile Sahip Elektrik Cooper SE Sunuldu

Elektrik olmak için geliştirilenden ziyade, dönüştürülen normal bir Mini’dir.

Ana akım otomobil üreticileri, yanmalı motorlarda yapmış oldukları tüm yatırımlara büyük bir bağlılık göstermektedir. Aynı zamanda, birini arayan müşterileri ele geçirmek ve CO2 emisyon seviyelerini düşürmek için EV’ler sunmak zorundadırlar. Çözüm, normal arabaları elektrikli olacak şekilde uyarlamak. Mercedes-Benz bunu EQC ile yaptı. Mini , yeni EV, Cooper SE ile aynı yolu izledi.

Bunu düşünürseniz, bu kötü bir şey değil. EV alıcıları daha fazla seçeneğe sahip olacak ve ana akım otomobil üreticileri bunları daha ucuz hale getirme eğiliminde olacaklar. Her neyse, geleneksel üreticilerin sıfırdan başlayabilen şirketlerin önünde karşılaştığı açık bir dezavantaj. Örneğin Tesla.

SE, motor bölmesi sadece aktarma organları içindir. Mini 184 hp sunuyor ama kanmayın. Şirket eş anlamlı olarak ps ve hp kullanıyor. 135 kW ile, motor 184 bg veya 181 bg güce sahiptir.

Mini Cooper SE (2019)

En azından UKL platformu, pil paketinin zemine kurulmasını sağlar; bu da kargo için yer tasarrufu sağlar. Ön koltuğun arasına ve arka koltuğun altına yerleştirilmiş 12 modülü ile benzin deposunun bir yanmalı motor Mini’de olacağı bir T yapısı kullanıyor. 

Mini E’yi hatırlarsanız, EV olarak sunulan ilk gerçek otomobil olan Mini – yalnızca kiralama için bile olsa, sadece iki koltuğu vardı. Arkadaki boşluk akülere mahsustur.

Mini Cooper SE (2019)

Batarya paketini korumak için, Cooper SE normalden 18 mm daha yüksek pozisyonda ve markadan alınan 3 kapılı hatchback için ölçülerdeki tek fark budur. Ağırlık dışında: 3,009 lbs (1,365 kg) ile Cooper SE, 320 lbs (145 kg) daha ağırdır.

Elektrik güç aktarma tertibatıyla, Cooper SE, 7,3 saniyede 0 ila 62 mil (100 km / sa) hıza ulaşabilir ve elektronik olarak 32,6 kWh’yi tüketmeyecek şekilde sınırlanmış 93 mil / saat (150 km / sa) hıza ulaşabilir. Batarya çok hızlı şarj olur. Bu enerji depolama kapasitesi Cooper SE’nin 167.7 mil (270 km) menzile kadar seyahat etmesine izin veriyor.

Mini araba Almanya’da 32.500 € ‘dan, 37.500 $’ a kadar mal olacak. Teslimatlar 2020’nin başında başlayacak.

Mini Cooper SE (2019)
Mini Cooper SE (2019)
Mini Cooper SE (2019)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 16 =