Kapat

Mitsubishi, Japonya’da Afetler Oluştuğunda Plug-in Hibrit Otomobilleri Sağlamak için Hızlandı

Bir felaket durumunda, Mitsubishi etkilenen bölgelere elektrikli / takmalı hibrit otomobil filosu gönderecek.

Mitsubishi, afet durumunda etkilenen bölgelerdeki yerel yönetimlere elektrikli araçları hızlı bir şekilde sağlamak için DENDO Toplum Destek Programını uygulamak istediğini açıkladı.

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, Japon üretici zaten birkaç kez tamamen elektrikli i-MiEV ve Outlander PHEV ile hükümeti destekledi. 2022 mali yılı (Mart 2023’ün sonu) tarafından uygulanan DENDO ile araç gönderme süreci daha hızlı ve daha büyük bir ölçekte mümkün olacak.

“Anlaşmaların amacı, felaketler meydana geldiğinde yerel yönetimlerle gerekli bilgilerin onaylanması ve felaketten etkilenen bölgelerin, tahliye bölgelerinin ve MMC’nin güç kaynakları olarak kullanılabilecek elektrikli araçların bulunduğu diğer yerlerin hızlı bir şekilde sağlanması için zamanın ortadan kaldırılmasıdır.”

Outlander PHEV’in harika yanı, acil durumlarda birkaç önemli niteliği birleştirmesidir:

  • Tüm tekerlekten çekiş
  • plug-in hibrid, çift yakıt anlamına gelir – benzin veya elektrikle çalışabilir (genellikle elektrik, benzin istasyonlarına gelen yakıt beslemesinden önce gelir)
  • çift ​​yönlü CHAdeMO şarj cihazı kullanarak güç kaynağı olarak kullanılabilir

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir