Kapat

Mitsubishi, MI-TECH Konseptinin Yeni Tanıtımını Sunuyor

Mitsubishi, plug-in serisi hibrit konfigürasyonunu dört elektrikli motor ve bir gaz türbini motor-jeneratörüyle araştırıyor.

2019 Tokyo Motor Show’da tanıtılması planlanan yeni Mitsubishi MI-TECH Konsepti, bir süredir gördüğümüz en ilginç plug-in hibrid konseptlerinden biri olabilir.

Japon üretici, yalnızca yeni bir teaser imajı ortaya çıkarmadı, aynı zamanda bu yeni küçük, takılabilir hibrit SUV’un güç aktarma organı ile ilgili ilk detayları paylaştı.

Sonradan anlaşıldı ki, MI-TECH Konsept dört elektrik motoru ile birlikte bir içten yanmalı motora sahip.

Genel olarak aktarma organları, mevcut PHEV sistemine kıyasla küçültülmüş ve daha hafiftir. Mitsubishi’ye göre bu, hibrit PHEV’in şirket için yeni bir yön olup olmadığını merak ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir