Kapat

Mitsubishi Tokyo Otomobil Fuarı Öncesinde Küçük PHEV SUV Sunuyor

Küçültülmüş, daha düşük ağırlıklı bir plug-in hibrit EV (PHEV) aktarma organlarına sahip yeni bir takmalı hibrit SUV konsepti.

Mitsubishi, yaklaşan 2019 Tokyo Motor Show’da (24 Ekim – 4 Kasım 2019) yeni bir plug-in hibrid SUV konseptinin dünya prömiyerini duyurdu.

İlk merak uyandıran şey pek görünmese de, tasarım biraz ilgi çekici.

Japon üretici, yalnızca yeni konseptin, küçültülmüş, düşük ağırlıklı bir plug-in hibrit EV (PHEV) aktarma organları ( varsaydığımız Mitsubishi Outlander PHEV’e kıyasla ) ile dört tekerlekten çekiş olacağını açıkladı.

Detay yok ancak Mitsubishi’nin yeni nesil plug-in hibrid aktarma organları geliştirmesini tamamladığında (büyük olasılıkla Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance’taki tüm markalar tarafından kullanılması muhtemel ), sonunda bazı yeni PHEV’ler göreceğimize inanıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir