Kapat

Motor Trend Tesla Model S’i Yılın En İyi Aracı Olarak Seçti

Rekabet şiddetliydi ancak büyük elektrikli sedan zirveye ulaştı.

Tesla çok güzel bir an yaşıyor. Q2 satış rekoru ve Model 3 ile Yılın Auto Express 2019 Car kazanan bir marka oldu. Şimdi ise Model S, Motor Trend tarafından Yılın En İyi Aracı seçildi.

Bunu çok basit bir deyişle, Amerikan dergisi 2013 Model S’i her zaman tüm Yılın Arabaları galiplerinin en iyileri olarak görüyor. Ve çok özel araçlar ile yüzleşmek için sert bir rekabet yaşadı.

Bunlar – kronolojik sırada – 1949 Cadillac Serisi 62 Sedanette, 1955 Chevrolet Bel Air, 1968 Pontiac GTO, 1972 Citroën SM, 1986 Mazda RX-7, 1996 Dodge Caravan ve 2004 Toyota Prius idi .

Yılın Nihai Otomobili, Yılın Otomobili Ödüllerinin 70 yıllık bir kutlamasıdır. Motor Trend onlara 1949’da başladı. Ve bu, Model S’in “hiçbir aracın … etkisine, performansına ve mühendislik mükemmelliğine eşit olamayacağı” konusunda hâkim ve personel arasında bir fikir birliği olacağını belirtti.

critera motor eğilimi COTY

Dergi, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Tesla’dan ayrı kaldıktan sonra yeni bir Amerikan otomobil üreticisi yaratma girişimlerinin altını çiziyor. 

Tesla Model S, 2013 Yılın Motor Trend Otomobilini Kazandı (w / video)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir