Kapat

Musk, Röportajında ​​Diğer Otomobil Üreticilerinin EV’leri Ciddiye Almadığını Söyledi

Motor Trend , Tesla Model S’yi Yılın En İyi Aracı olarak seçti. Bu, son 70 yıl boyunca derginin kapağında Yılın Otomobili olan tüm otomobillerde, Model S’nin en sembolik olduğu anlamına gelir. Elon Musk’a göre diğer otomobil üreticileri hala onunla rekabet edebilecek hiçbir şey sunmadığından muhtemelen böyle olmaya devam edecek.

Tesla’nın CEO’su Motor Trend’e verdiği demeçte EV’in ödüllerinde kazandığı zaferi kutlamak için yapılan bir röportajda söylediği buydu. Musk, “Endüstrinin daha önce Model S ile rekabet edebilecek otomobillere sahip olacağını düşünmüştüm” dedi.

Yürütmeye göre, bunun nedeni, “otomobil endüstrisinin gelişmesi oldukça yavaş olduğu ve elektrikli araçları 2015 yılına, belki 2014 yılına kadar ciddiye almadığı için” olmuş olabilir. Ve Model pazar payını almaya başladığında aklı başına geldi. 

“Diğer araç şirketlerinde çalışan çoğu kıdemli hala buna inanmıyordu” dedi Musk, onları arabasını sürmeye ve çoğu zaman ilan ettiği gibi gerçekten imkansız olup olmadığını görmek için davet etme fırsatını yakaladı.

Gerçek şu ki, Model S’yi üretim hatlarından çıkarmak son derece zordu, ancak şu an bildiğimiz gibi imkansız değildi. Ve hala rekabete dayanıyor çünkü “ruhsuz bir şirket tarafından tasarlanmadı”.

Musk, “Günün sonunda, sevdiğimiz, kalbe çarptığımız bir araba yapmak istiyoruz” dedi. “Ruhu olmayan veya kalbi olmayan bütün bu arabaları yapıyorlar ve neden kimsenin onlar için bir şey hissetmediğini merak ediyorlar. Neden onlar? ”

Tesla Model S, 2013 Yılın Motor Trend Otomobilini Kazandı (w / video)

Tesla’nın CEO’su, kendisinin ve ekibinin, muhtemelen yalnızca bir otomotiv endüstrisinden ortaya çıkmış olan basit fikirlerle başardıklarından gurur duyuyor gibi görünüyor. Şöyle ki: “Temel prensip tekerlekli bir bilgisayardı. Eğer tekerleklerinizde bir dizüstü bilgisayarınız varsa, büyük bir ekrana sahip olmak istersiniz, dokunmatik bir arayüze sahip olmak ve havadan [güncelleme] özelliğine sahip olmak istersiniz. ”

Bu video oyunlarında da aynı. “Bir arabayı olabildiğince eğlenceli hale nasıl getirirsiniz? Ve biz bu oyunları falan geliştirmiyoruz. Sadece onlar mevcut oyunlar ve ‘Hey, arabaya bir sürü oyun koymak eğlenceli olacağını düşünüyoruz’ dedik ve arabada herhangi bir sebepten dolayı oynuyorsanız, sadece bir oyun oynayabilirsiniz.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir