Kapat

Ne Sürüyorum? 2015 Chevy Volt ve Nedeni?

Soğuk havalarda ve bazen çok soğuk iklimde iyi çalışan uygun fiyatlı ve güvenilir bir otomobil.

Neden 2015 Chevrolet Volt kullanıyorum ? Ucuz bir araç. Çok güvenilir olduğu biliniyor ve tek arabam olarak yedek gaz motoru mükemmel bir güvenlik ağı.

Ne kadar ucuzdu?

Kullanılmış bir Chevy Volt almayı seçmemin sayısız nedeni var ama muhtemelen benim için en önemli faktör fiyat oldu. Ben tutumluyum ve Volt kullanılmış bir araba olarak bütçeme uyuyor. Yaklaşık 13.000 $ ‘lık bir fiyat etiketi ile (2018 Güz döneminde satın alınmıştır), bu 40.000 kilometrelik Volt aslında oldukça uygun bir fiyata sahipti.

Neden Volt (veya bir BEV üzerinden bir PHEV)?

Kışları soğuk ve görünüşte sonsuza dek sürdüğü Michigan’da yaşıyorum. Volt’um için azalan menzil, yazın 50-55 milden kışların derinliklerinde 20-25’e kadar düşüyor. Ancak, kullanılmış bir BEV’yi 13.000 dolara (15.000 doların altında Volt satın aldığımda hedefdi) veya daha azına alırsam, o zaman daha yeni (ve daha pahalı) uzun vadeli BEV’ler bütçemde olmazdı. Bu nedenle, kısa mesafeli bir saf elektrikli olan (2014-15 BMW i3 BEV diyelim ) Bolt gibi düşük bir seviyeye düştüğünde ara sıra uzun sürüş gereksinimlerimi karşılamayacaktı.

Gaz veya elektrikle mi sürüyorum?

Şimdiye kadar, Volt’umda yalnızca 2.000 mil artırdım, sık sık uzaklaşmam (ve evden çalışıyorum), ancak ara sıra uzun yolculuklar için, Volt’un uzağa gitmekte hiçbir problemi yok. Bugüne kadar Volt’umda sadece 4.8 galon gaz yaktım, ancak bu yaz kuşağında uzun mesafeli yolculuklar yapacak.

Almak istediğim başka araç var mı?

Bir gün (yakında, umarım) uzun vadeli bir BEV bütçeme uyacak, ancak o gün gelene kadar bir Volt sahibi olmaktan ve olabildiğince sık elektrik kullanmaktan gurur duyuyorum. Yakılan galon başına 400-artı mil bana tamam gibi görünüyor.

Volt’u almak için hangi aracı takas ettim?

Sevgili 2003 BMW 330ci kupemi 97.000 mil ile bir arkadaşıma sattım. Bu sık sık gerçekleşmeyen bir şey. BMW’yi sevdim ama küçük bir hatchback erkeğiyim. 

Volt hoşuma gitti mi?

Sevdim. Şimdiye kadar sahip olduğum arabalardan en eğlenceli olanı. Elektrik modu saf mutluluktur. Yeterince çabuk hızlanıyor, oldukça iyi idare ediyor ve aslında sağlam bir direksiyon hissine sahip. Volt’a sahip olmanın en iyi yanı, gaz pompalamayı neredeyse unutmuş olmam.

Pişmanlık var mı?

Tabii ki çok daha fazla elektrik yelpazesine sahip yeni Volt’un bütçeme uymasını ve eski Volt’un çarpıcı ve süper benzersiz görünümünü korumasını diliyorum. Yeni Volt, umm …, sadece gözlerimdeki şık görünümlü Chevy Cruze.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + fifteen =