Kapat

Neden Ford Mustang Mach-E’de Kapı Kolu Yok ?

Amaç verimlilik

Ford Mustang Mach E tanıtımı yapıldıktan sonra artık ayrıntılı inceleme safhasına geçmiş durumda. İncelemelerde ilk göze çarpan konu araç üzerinde bir kapı kolunun olmamasıdır. Tesla Model X veya Jaguar I Pace gibi açılır tutamakları da göremeyeceksiniz.

Yolcular Mach-E’nin kabinine, aracın B ve C sütunlarının üst kısmında bulunan elektronik düğmelerle erişiyorlar. Onları ittiğiniz zaman kapılar 1 cm kadar açılıyor. Ön iki kapı sürücünün ve ön yolcunun kendi kapılarını tamamen açmasına yardımcı olmak için şık piyano siyahı çekme kollarına sahiptir ancak arkadaki yolcular parmaklarını küçük bir açıklığa sokmalı ve ikinci sıraya erişmek için kapının eteğini tutmalıdır. 

Aşırı işlenmiş kapılar ilk başta saçma gelse de Ford’un geleneksel dış tutamağı çıkarmaya karar vermesinin birkaç iyi nedeni var. Birincisi Ford Mustang Mach-E (birçok elektrikli rakibiyle olduğu gibi) verimliliği vurguluyor. Büyük boy kapı kollarının oluk tasarımı üzerine yerleştirilmesi, sürtünme katsayısını azaltır ve böylece toplam sürüş menzilini sınırlar. Ford bize Mach-E’nin sürtünme katsayısı konusunda kesin bir rakam vermedi ancak şirket Mustang-rozetli elektrikli otomobilinin sürtünme katsayısının 0.3’ten daha az olduğunu iddia etti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − eleven =