Kapat

New York Times, Rivian CEO’sunun 2021’de 20-40K Arası Araç Söz Verdiğini Söyledi

Görünüşe göre Rivian CEO’su RJ Scaringe fazla ödün vermemek konusunda akıllıca davranıyor.

New York Times kısa süre önce Rivian Automotive CEO’su RJ Scaringe hakkında bir hikaye yayınladı. Scaringe’den doğrudan alıntıların yanı sıra, bir bütün olarak şirket hakkında birçok bilgi içeren oldukça uzun bir metin.

Makaledeki metnin çoğu halihazırda farkında olduğumuz ve paylaştığımız bilgilerle ilgili açıklama ve detaylar etrafında döner. Ancak Teslarati’deki iyi arkadaşlarımız dikkatimizi Times’ın Scaringe’ın ilk üretim hedeflerini ortaya çıkarmasına yöneltti.

“Tesla, son yıllarda kendi yüce üretim hedeflerine ulaşmakta başarısız olurken, Bay Scaringe, üretimin ilk tam yılı olan 2021’de yalnızca 20.000 ila 40.000 araç vaat ediyor .

Bu olmadan önce, Rivian, Tesla’nın problemlerinin çok zor olduğunu gösterdiği araç ve aküleri için montaj hatları oluşturmak zorunda kalacak. Şirket ayrıca araçlarını alıcılara ulaştırmak için perakende satış yapmak zorunda kalacak. ”

Times , CEO’nun belirli bir sözlülüğünü paylaşmamasına rağmen, bu rakamları teklif ettiğini öne sürüyor gibi görünüyor . Ayrıca, yayının kelimelerinin içeriğini okumak önemlidir. 

Her halükarda, Rivian ne kadar iyi hazırlanmış olursa olsun, en azından başlangıçta zor bir yol olacak. Elektrikli otomobil üreticisinin, küçük başlaması gerekse bile gelecekte inanılmaz bir başarı bulabileceğini umuyoruz. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir