Kapat

Nextmove Büyük Tesla Model 3 Sipariş İptali: Kalite ve Boya Sorunları Ön Planda

Alman kiralama şirketi 100 Tesla Model 3’ü kullanmak istiyor ancak kalite sorunları ya da tamir süreleri ile baş edemedi

Alman kiralama şirketi Nextmove , filosu için 100 Tesla Model 3’ü kiralama niyetini açıkladığında çok büyük bir haberi vardı ancak ortaya çıktığı gibi – 5 milyon Euro’luk (5.5 milyon dolarlık) anlaşma iptal edildi.

* Yukarıdaki video İngilizce altyazılı olarak mevcuttur.

GÜNCELLEME: Tesla bize bir açıklama ile ulaştı. Otomobil üreticisi, siparişin iptal edilmediğini ancak Nextmove’nin başka teslimatları kabul etmekten vazgeçtiğini yineledi. Tesla sözcüsü, kararın sadece kalite meseleleriyle değil, geçmişte meydana gelen ilişkisiz bir anlaşmazlık ile ilgili olduğuna inanıyor. Sözcü şunları paylaştı:

“Tesla’nın araç kalitesi rekor seviyelere ulaştı ve verilerimiz, Almanya’ya veya dünyanın başka bir yerine özgü olağandışı araç kalitesi sorunlarını göstermiyor. Bir aracın müşteriye son nakliyesinde zaman zaman lekelerle karşılaşması her zaman küçük bir ihtimal olsa da, Tesla’ya özgü bir durum değil ve bu sorunları etkilenen herkes için hızlı bir şekilde ele alıyoruz. Ayrıca, Mobil Servis araçlarında % 50’den fazla bir artış ve Avrupa’da sadece bu yıl Mobil Servis kapsamında beş kat artış dahil, servis merkezlerini global olarak büyütme sürecindeyiz.

Araçlarımız için son derece yüksek bir bar belirledik, bu yüzden kendisinden memnun olmayan herhangi bir müşteri satın aldıktan sonra yedi gün içinde tam para iadesi için iade edebilir. Müşteri memnuniyeti verilerimiz, Alman müşterilerin, araçlarının teslimat sırasında kalitesi ve durumu da dahil olmak üzere, araçlarından büyük ölçüde memnun olduklarını gösteriyor. ”

İlk olarak, Nextmove İlkbahar 2019’da 15 Tesla Model 3’ü aldı ancak şirkete göre, bu otomobiller sorunlardan rahatsız oldu. Nextmove, dört Model 3’te sadece bir tanesinin hatasız olduğunu söylerken, geri kalan % 75’in bir kısmı  yola elverişli bile değildi” dedi . Kusurların yanı sıra, nextmove şikayetleri zamanında onarım eksikliğinden de şikayet etti.

“Fakat beklenen güçlü dalga Moeller bir damlama noktasına çöktü. Doldurulmamış tamir çalışmaları ve Tesla’nın teslim ettiği ilk 15 sedanı içeren çizili tamponlardan farların arkasına sıkışan neme kadar olan kalite sorunları – Kalan 85 Model 3s iptal edildi. “

Kalite ve bitiş konularının listesi şunları içerir:

  • boya kusurları
  • hatalı kablolama
  • gösterge tablosundaki çizikler
  • hatalı tekerlekler
  • farlarda yoğunlaşma

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir