Kapat

Nio Pilot Şimdi Yeni Özelliklerle Seviye 2 Otonom Sunuyor

Yedi yeni özellik arasında Otoyol Pilotu ve Otomatik Şerit Değiştirme (ALC) bulunmaktadır.

Nio en umut verici yeni EV otomobil üreticilerinden biridir. ID.R EV Nürburgring Nordschleife rekorunu kırmadan önce, örneğin Nio EP9 tarafından kırıldı. Değiştirilebilir batarya gibi orijinal çözümlere rağmen, Tesla’nın takip edeceği model olduğunu biliyor. Belki de bir Nio Pilot sunmasının nedeni budur, yardımlı bir sürüş sistemi bize Autopilot’u hatırlatıyor. Şimdi Nio Pilot “kapsamlı, seviye 2 otonom sürüş sistemi” sunuyor. 

Bu, şirkete göre aralarında Karayolu Pilotu, Trafik Sıkışıklığı Pilotu ve Otomatik Şerit Değiştirme (ALC) olan yedi yeni özellik ile gerçekleştirildi. Arabanın işletim sistemi Nio Os olarak adlandırıldı.

Nio, şirket için “özerk sürüş teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesinin kesinlikle hayati önem taşıdığını” belirtiyor. Muhtemelen , Tesla’lı Elon Musk gibi ES8’i, ES6’yı ve şirket tarafından satılan gelecekteki araçları da “varlıkları değerlendiriyor”.

NIO ES6 üretimi

Tesla’nın adımlarını takip etmenin yanı sıra, Nio’nun 4.803 adet ES8’deki batarya paketleri ile ilgili bir sorun nedeniyle en son hatırlatması gibi çözülmesi gereken daha ciddi meseleleri var. Doğru şekilde düzeltilmezlerse alev alabilirler.

Şirketin ayrıca global bir marka olma planları var. Akıllıca, Ceo Li ilk önce şirketini kendi iç pazarında rekabetçi hale getirmesi gerektiğini söyledi. Bu, şu anda dünyanın en büyüğü olan Çin olur.

Çin’de iyi şeyler yapmak, Nio’ya Avrupa ve ABD gibi diğer pazarlarda rekabet edebilmek için gerekli gücü sağlayabilir. En azından Tesla’nın Şangay Gigafactory 3’ü üretime başlamadan önce başarabilirse. İnşaat temposu düşünüldüğünde, Nio’nun hızlı olması gerekecek. Çok hızlı…

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir