Kapat

NIO Tarafından Yeniden İnşa Edilen ES8 SUV ve Model Y Halefi EC6 Duyuruldu

Her iki araç da NIO’nun yeni 100 kWh batarya grubunu kullanacak.

NIO firması iniş ve çıkışlarla dolu 2019 yılını geride bıraktı. Harika bir gösteri ile ES6 ve ES8’i tanıttı ve satış rekorları hedefledi ancak batarya sorunları NIO’nun yakasını bırakmadı. Birçok ES8 modeli geri çekilmek veya servis hizmet almak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde “NIO günleri” etkinliğinde konuşan CEO William Li, 2020 yılı için yeni 2 modeli tanıtacaklarından bahsetti. İlk model yenilenen tasarımı ile ES8 SUV olarak nitelendirildi. İkinci model ise Tesla Model Y Fighter olarak adlandırılan EC6 modeli oldu.

NIO ilk ES8 tanıtımında 74 kwh batarya grubunun olacağını bildirmişti. İkinci nesil ES8 ise 80 kWh ile geldi. Yeni gelecek olan ES8 modeli ise 100 kwh batarya grubu ile sunulacak.

Aynı zamanda EC6’da 100 kwh’lik batarya grubu ile sunulacak. ES8 modeli Çin’de ucuz değil ve Tesla Model X, Audi e-Tron ve Mercedes EQC gibi lüks elektrikli SUV’larla rekabet ediyor. ES8 fiyatı yaklaşık 67.000 ABD Doları ile 90.000 ABD Doları arasında değişmektedir. NIO, BYD veya Xpeng Motors’tan daha lüks bir elektrik markası olarak bu aracı konumlandırdı.

NIO, EC20’yi 2020’nin ortalarında satmaya başlayacak ve yeni 100 kWh pil paketi ile gelecek. NIO, EC6’nın menzilinin şarj başına 613 km olacağını iddia ediyor .

0 ile 100 km/s arasını 4.7 saniyede tırmanacak olan bu araç 430 beygir gücüne sahip olacak ve AWD modelleri de kullanıcılara sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir