Kapat

Nio’nun Üçüncü Versiyon Modeli Tesla’ya Rakip Olacak

Nio yeni elektrikli otomobili ile Tesla Model 3’e rakip mi olacak?

Tesla, Çin piyasasına girmek için ilk başta Gigafactory 3’ü inşa etti ve şimdi yeni model 3 araçlarını kısa süre içinde Çin pazarına sunacak. Nio ise buna karşılık vermek zorunda kalacak. Çin piyasasında yerli üretici olan Nio, elektrikli araçlar kategorisinde lider duruma gelmek istiyor.

İzlediğimiz videoda bir sonraki nesil elektrikli otomobili Tesla Model 3’e rakip olacak gibi görünüyor. Siluet bir sedan’ınkine çok benzese de, yeni Nio sadece coupede olabilir.

Firmanın SUV kasaları (ES6 ve ES8) olduğuna göre Model 3 ile mücadele etmek için bu araç sedan olabilir. Çin pazarında sedan eksikliğinden dolayı Nio bu alana da yönelmiş olabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir