Kapat

Nissan Brezilya’da LEAF’i Sonunda Satıyor: 52.400 ABD Doları

Şok edici değil mi? 40 kWh Leaf SL için Tesla Model 3 Performansını kim takas eder?

Tesla’nın web sitesine göre ABD’de 54.990 ABD Doları’ndan Tesla Model 3 Performansı satın alabilirsiniz. İster inanın ister inanmayın, bu, Nissan’ın 18 Temmuz Perşembe günü sunulduğu Brezilya’daki Leaf için Nissan’ın alacağı ücretten biraz daha fazla.

İkinci nesil Leaf 195.000 R $ karşılığında satışa çıkarıldı. Mevcut döviz kurları ile bu, 52.400 ABD Dolarına eşdeğerdir. Gerçekten mi. Ve bu fiyatla ilgili en kötü şey değil.

Bu kadar para karşılığında Brezilyalı müşteriler, 40 kWh’lık deri koltukları ve ABD’de 36.300 ABD Doları karşılığında satılan Leaf SL süslemesine eşdeğer olduğunu düşündüren Akıllı All-Around View Monitor’ü kullanabilecekler. 

Nissan Sonunda Brezilya'da Yaprak Satıyor: 52.400 ABD Doları

Brezilya hükümetinin halihazırda biraz daha düşük vergilerin yanı sıra EV’ler için herhangi bir teşvik sunmadığını belirtmekte fayda var. Brezilya müşterileri, sonunda ödedikleri fiyatları yansıttıklarından emin değiller.  

Bazı eyaletler, haftanın bazı günlerinde vergi muafiyeti ve levha tirajı kısıtlamasının dışında bırakılmasını önermektedir. Ve hepsi bu.

Sadece 195.000 R $ / 52.400 $ fiyat etiketinin neyi temsil ettiği hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak için ABD’de satılan en pahalı Leaf, 62 kWh pil paketiyle birlikte SL Plus’tır. Maliyet 42,550 ABD Dolarıdır. 

Nissan Sonunda Brezilya'da Yaprak Satıyor: 52.400 ABD Doları

Yine de federal vergi kredisi için başvurabilen ABD müşterileri 35.050 ABD Doları ödeyecek. Veya Brezilya’nın yüzde 67’si 40 kWh SL’de ödemek zorunda kalacak.

Bunun bir açıklaması, otomobil üreticilerinin ve Brezilya hükümetinin elektrikli otomobili ülke için bir çözüm olarak görmemeleri. Tüm Brezilya benzin istasyonlarında yaygın bir şekilde var olan etanol gibi yenilenebilir yakıtlara güveniyorlardı.

Nissan Sonunda Brezilya'da Yaprak Satıyor: 52.400 ABD Doları

Toyota, yeni Corolla’yı Brezilya’da 2019’un sonuna kadar esnek yakıtlı hibrit bir sistemle sunmayı hedefliyor. Diğer yandan Nissan, e-Power teknolojisini etanol üzerinde çalışacak şekilde hazırlar . Muhtemelen Kicks’te sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir