Kapat

Nissan, Infiniti, Renault ve Mitsubishi Aynı Elektrikli Otomobil Platformunda Araba Üretecek

Yeni elektrikli otomobil üretim mimarisi birçok firma için ortak oldu.

2009 yılında Nissan firması yeni elektrikli otomobil Leaf ile kullanıcılar karşısına çıktı ve o günden sonra elektrikli otomobil devrimi yaşandı. Son yıllarda ise yeni elektrikli otomobil üretim platformları ile birlikte birçok firma elektrikli araba üretme yoluna girdi.

Nissan, Infiniti, Renault ve Mitsubishi bu firmaların başında geliyor. Dört firma da gelecek elektrikli otomobil üretimleri için aynı mimariyi kullanma kararı aldı. Nissan’ın üst düzey tasarım başkan yardımcısı Alfonso Albaisa’ya göre söz konusu platform, kullanılabileceği aracın boyutu ve stili söz konusu olduğunda çok fazla esnekliğe izin veriyor.

Bu esneklik firmaları cezbediyor ve ortak mimari kullanmaya yönlendiriyor. Bu firmalardan bazılarının araçları gelecekte yüksek satış rakamlarına ulaşacak bu konuda eminiz. Bakalım hangi firmanın aracı daha çok satılacak ?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir