Kapat

Nissan Kompakt Elektrikli Aracını Tanıtacak

Bu zamanla ilgili. Fakat yine de birkaç yıl beklememiz gerekiyor.

Gerçeğine rağmen Nissan LEAF ve üzeri olan küresel best-seller – tüm zamanların en iyi bilinen elektrikli otomobillerinden biridir, satılan 400,000 adet ile rekor kırmıştır.

LEAF ilk olarak 2010 yılının Aralık ayında bir 2011 modeli olarak pazara sunuldu. Nissan’ın nihayet pazara tamamen yeniden tasarlanmış bir LEAF getirdiği 2018 model yılına kadar eski sürüm idare etti. Nissan LEAF Plusise bir yıl sonra kullanıcılara sunuldu.

Son zamanlarda Nissan için ikinci bir elektrikli otomobil haberleri dolaşıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bugünün pazarında rekabet edebilmek için gerekli olan net bir SUV aracıdır. Modelin, mevcut LEAF’den daha fazla güç ve menzil ile birlikte en gelişmiş teknoloji özelliklerine sahip olduğu söyleniyor.

Nissan, 2021’in ikinci yarısında ABD’ye gelen bu yeni geçit EV ile önümüzdeki birkaç yıl içinde sekiz adet pille çalışan araç bırakmayı planlıyor. Nissan, geçen ay bir bayi toplantısında aracın konsept versiyonunu sundu.

Automotive haberi, bayilerin Nissan geçidini, 300 mil menzile sahip beş koltuklu kompakt bir SUV ve beş saniyedesıfırdan 100 km/s kadar bir süre olarak tanımladığını bildirdi. Murano ile daha uyumlu bir iç kapasite sunmasına rağmen, Nissan’ın kompakt boyutunda Rogue ile karşılaştırdılar.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =