Kapat

Nissan, Qashqai’nin Dizel Versiyonu Yerine Elektrikli Getirebilir

Dönüşüm Nissan Qashqai üzerine de olabilir.

Nissan tarafına yakın kaynakların sızdırdığı bilgiye göre firma dizel Qashqai modelini artık rafa kaldırabilir. Elektrikli sektöre adapte olmak isteyen firma araçlarını dönüştürme sürecine giriyor. Üretici dizel modellerin boşluğunu elektrikli seçenekler ile dolduracak.

Önümüzdeki yıl yeni Qashqui modelini piyasaya sunması beklenen firma e-Power çözümü ile elektrikli sektöre adapte olacak. Dizel motor seçeneğinin yerine konumlandırılacak olan elektrik motoru Japonya’daki müşteriler tarafından çok sevildi.

İddialara göre Qashqai bir de PHEV sistem ile birlikte gelebilir. Renault-Nissan ortaklığı ile birlikte bu model de geliştirilebilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 6 =