Kapat

Nissan Tokyo’daki Tam Elektrik İMK Konseptini Açıklayacak

Nissan IMk Concept, tamamen yeni bir EV platformuna dayanıyor.

Nissan‘ın yaklaşmakta olan Tokyo Motor Show’da sergilenmesi, en yeni Nissan LEAF e + ve Serena e-POWER serisi hibrit (fişsiz) ürünlerinin yanı sıra, tamamen elektrikli bir Nissan IMk konseptinin dünya prömiyerini de içerecek.

Yeni minimalist tasarım dilinin yanı sıra Nissan, IMk konseptini ProPILOT gelişmiş sürücü desteğinin teknik özellikleriyle, aynalar ve kusursuz bağlantı yerine dijital gösterge paneli ve dikiz kameraları / ekranları ile donattı.

Nissan’ın yönetici tasarım direktörü Satoru Tai şunları söyledi:

“Yeni bir çağ için küçük bir EV olarak Nissan IMk, geleneksel Japon şehirlerinde olduğu gibi sofistike şehir manzaralarında da evde olacak şekilde tasarlandı. IMk, Japon mirası tarafından yönlendirilen modern ve temiz bir görünümü, son teknoloji EV teknolojisiyle birleştiriyor. Kei otomobil segmentinin geleneksel konseptleri tarafından sınırlandırılmayan tasarımı, Japon kültürüyle iç içe geçmiş durumda. Çok sayıda müşterinin araba kullanacağını umduğum, küçük, lüks bir EV. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir