Kapat

Nissan’ın Yaklaşan Elektrikli SUV’u 483 Km Gidiyor, 0-100 KMH 5 Saniye

LEAF‘ten uzun menzilli, yüksek performanslı elektrikli SUV’ye.

Nissan, LEAF’in başarısından yararlanmak istiyor. Küresel olarak 400.000 satış noktasına ulaşan ilk elektrikli otomobil olduktan sonra, Nissan 2010 yılından bu yana adını EV pazarında isimlendirdi. Ve elbette, otomobil üreticisi bununla yavaşlamak istemez.

LEAF’ın başarısını takip etmek için Nissan, SUV pazarına hizmet etmek için yeni bir pilli elektrikli araç tanıttı. Otomotiv haberleri, şirketin geçen ay bir bayi toplantısında ABD perakendecilerine elektrik geçişi gösterdiğini bildirdiği gibi Japon marki otomobilin ortaya çıkmasından çok geçmeyecek .

Bununla birlikte, elektrik geçişi ile ilgili detaylar zaman içinde bu noktada azdır. Sunumu gören bayilere göre çapraz geçiş EV, 300 mil (483 kilometrelik) menzile sahip olacak ve bu da 325 mil (523 km) Tesla Model X gibi pazardaki öncü çapraz geçiş EV’leriyle aynı seviyeye ulaşacak. Ve Jaguar i-Pace 234 mil (377 km) ‘de. Daha da iyisi, yaklaşan Nissan geçiti EV’nin beş saniyeden kısa sürede 0’dan 60 mil / saat (100 kph) hızla sıçrayabildiği söyleniyor. 

Not, Nissan’ın dünyaya sunduğu ilk geçiş EV’si 2017’de iMx Concept (yukarıdaki resim galerisi) idi. Üretim geçişinin eksantrik konsepte dayalı olması uzun sürmeyecek.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »