Kapat

On Yıl İçinde Lotus Tüm Yeni Modellerle Elektriğe Geçecek

2020’de bir benzinli Lotus’dan sonra her yeni model tamamen elektrikli bir versiyona sahip olacak.

Lotus Evija tamamen elektrikli köprü, tüm Lotus serisinin elektrifikasyonu için bir sıçrama yapmak ve geniş bir yol açmaktır. Evija’nın üretimi 2020 yılında başlayacak ve sadece 130 yapımı yapılacak.

Lotus CEO’su Phil Popham’a göre, 2020 yılının sonunda şirket, tamamen yeni bir benzin modelini ortaya çıkarmak istiyor ancak bundan sonra her yeni modelin tamamen elektrikli bir versiyonu olacak.

“130 hiper vagonumuzu yaptıktan sonra, ana spor otomobil serimizi yeniden inşa etmeye konsantre olacağız. Gelecek yılın sonuna doğru size gösterebilmek için yanma ile çalışan bir spor otomobilimiz olacak. Bundan sonra satış için Lotus, hangi segmentte olursa olsun, tam elektrikli bir versiyona sahip olacak. “

Görünüşe göre önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm elektrikli modellerde ünlü Elise, Exige ve Evora’yı göreceğiz. Lotus Elise Electric’i görmek ve 2008’den itibaren orijinal Tesla Roadster ile karşılaştırmak gerçekten ilginç olacak .

Lotus, yeni segmentlere (SUV?) Geçmek için iddialı bir plana işaret ettiğinden, hangi modelin önce elektrik olacağını söylemek zor.

Şirket, üretim hacmini 2018’de 1.700 arabadan, yılda 10000 (tek vardiya) veya 10.000 (iki vardiya) kapasiteye çıkarmak istiyor. Talep yüksek ise, masada yeni bir tesis de yapmak bulunuyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir