Kapat

Onaylandı: BMW i3 ve i8 Doğrudan Halef Olmayacak

Bazıları BMW i3 ve i8’in Bavyera markasına özgü akülü otomobiller olduğunu söylüyor. Ancak her iki model de yaşlanmakta ve açıkçası, daha iyi performans ve çeşitlilik sunan birkaç modern isimle, her iki “i” modelinin de yakında güncellenmesi gerekiyor. 

BMW bunun için birkaç hafta önce Münih, Almanya’daki Vision M Next Concept ile bir cevabı var gibiydi. İ8 ile paylaşılan kama şekli ve tasarım ipuçları ile, yeni nesil i8’e gizlice bakmak gibi. Bunu da kesinlikle umduk, ama yanılıyoruz.

BMW’nin gelişim direktörü Klaus Frölich’e göre, Vision M Next Concept i8 üretim kupasının halefi olmayacak. Aslında, i3 ve i8 hiç halef olmadı.

Frölich, Avustralya’nın CarSales.com tarafından yayınlanan bir raporunda, “M hızlı, öfkeli, eğlenceli ve her zaman işe yarıyor ancak i3 için doğrudan bir halef ve i8 için doğrudan bir halefi yok.” Dedi .

Frölich ayrıca, saf arabaların tek seferlik olduğunu, yani bir araba hattı olarak değil, özellikle bir amaç için üretildiklerini ifade etti.

Vision M Next Concept ile ilgili olarak Frölich, üç yıl içinde üretime gireceğini onayladı. Daha da iyisi, BMW honcho bunu bir M otomobil gibi performans gösteren hibrit bir spor otomobil olarak görüyor – ve aynı şekilde davranmak için saf bir EV’de çok zor olan ağırlık kontrol edilmeli. Ancak, saf elektrikli bir M otomobil olasılığını ekarte etmedi ancak yakın gelecekte olmayacak.

Frölich, Vision M Next için hedef maksimum ağırlığın 3.748 pound (1.700 kilogram) olduğunu ekledi. Ancak Münih’teki konsept aracı bu sayının altında kaldı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir