Kapat

Pininfarina Batista Elektrikli Otomobil Londra’da 1.900 Beygir Gücü ile Sergileniyor

Tamamen elektrikli supercar bu haftasonu Goodwood’da görünecek.

Pininfarina’nın ilk tam elektrikli otomobil üretim çabası olan Battista,  gelecek yılın üretime başlamasıyla birlikte gelecek yıl üretime girecek. Üretim periyodundan sonra araç tüm Londra’da satışa sunulacak.

Londra'da Pininfarina Battista

İtalya’da tasarlanan araç son derece kusursuz bir tasarıma sahip. İtalyan sanatı ile süslendiği açıkça belli. Elektrikli bir otomobil olması da son derece çekici bir özellik.

Londra'da Pininfarina Battista

Mercedes-AMG  One grubunun geliştirme ekibini yöneten Rene Wollmann,  Battista’da Automobili Pininfarina spor programcıları program direktörü olarak çalıştı.

Pininfarina Battista, Ferrari ,  Lamborghini ve  Pagani gibi köklü otomobil üreticileri gibi gelmiş geçmiş en iyi araç üreticileri arasında yer alıyor.

Her biri 2 milyon sterlinin altında bir başlangıç ​​fiyatı ile 150 adet Battista yapılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 2 =