Kapat

Pininfarina Battista Monterey Araba Haftasında Gösterilecek

Pininfarina Battista “hafifçe gelişti” Ağustos’taki Monterey Araba Haftasında en son sürümde gösterilecek

Pininfarina, 16 Ağustos 2019’da Monterey Araba Haftası’ndaki saf elektrik hiperkartı Battista’yı The Quail’de tanıtacak.

İtalyan hipercar (Rimac destekli), 2020’nin sonlarında üretim başlamadan önce gelişmiş bir sürüş simülatör tesisinde son rüzgar tüneli testleri ve dinamik testlerle geliştirme programına devam ediyor. Toplamda, sadece 150 ünitenin üretileceği tahmin ediliyor (50’nin mevcut olacağı tahmin ediliyor). Avrupa’da, Kuzey Amerika’da 50, Orta Doğu ve Asya pazarlarında 50 adet üretilecek. Fiyatı yaklaşık 2 milyon €!

Yeni Pininfarina Battista, şirketin ön tasarımı geliştirmesiyle bu yıl Avrupa’da gösterilen konseptten biraz farklı olacak.

“Borgogno ve ekibi, şirketin Monterey’deki özel konutuna şahsen davet edilen mevcut ve potansiyel müşterilere rafine ön tasarıma sahip Battista saf-elektrik köprüsünün gelişmiş bir versiyonunu sunacaklar.”

Automobili Pininfarina CEO’su Michael Perschke şunları söyledi:

“Geçen yıl Pebble Beach’te Battista prototipiyle başarılı bir ilk görünümden zevk aldık ancak 2019 için hayallerimiz gerçek oldu. Bu sınırlı sayıda şaheser, dünyanın ilk saf-elektrik lüks köprüsü ve müşterilerimize hafifçe gelişmiş bir formda sunmayı dört gözle bekliyoruz. Paylaşacak harika teknik görüşlere sahibiz ve misafirlerimizin büyük tasarım ekibimizden sonra ne olacağını görmek için heyecanlanacağından eminim. ”

Pininfarina Battista özellikleri:

  • 120 kWh batarya
  • 484 km’den fazla menzil (300 mil)
  • 0 – 100 km / sa (62 mil / saat) 2 saniyenin altında
  • 0’dan 300 km / sa hıza 12 saniyeden daha kısa sürede!
  • 250 milden (400 km / s) daha yüksek hız
  • sistem çıkışı: 1.397 kW (1900 hp) güç ve 2.300 Nm tork
  • Tüm tekerlekten çekiş
  • 350 kW DC hızlı şarj (40 dakikada% 0-80)
Pininfarina Battista
Pininfarina Battista

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir