Kapat

Polestar 1 Markanın Son Halo Modeli Olmayacak

Gelecekteki yeni modeller Çin üretimi olabilir.

Polestar 1 tamamen hibrit olarak tasarlandı ve toplamda 619 beygir güç üretebiliyor. Çin’in Chengdu kentinde üretilen bu araçtan toplamda 500 adet kullanıcılara sunuldu. 2023 yılına kadar ise toplamda 1500 adet üretilmesi planlanıyor.

Polestar 2 ise tamamen elektrikli olarak sunuldu. Çin piyasasında egemen olmak için firma yeni Halo modellerin daha sürülebileceğinin sinyallerini verdi.

Polestar 1 ve Polestar 2‘den sonra şirket üçüncü bir araç vaat ediyor. Uygun bir elektrikli araç mı olacak yoksa Coupe bir Polestar 3 mü olacak? Polestar programında dördüncü ve beşinci modellerin ne olacağı veya ne zaman ikinci bir halo modeli göreceğimiz henüz belli değil.

Volvo MY20 Polestar Engineered Trim

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir