Kapat

Polestar 1 Son Prototip Aşamasına Girdi

34 kWh pil, Polestar’ı 150 km’ye kadar (93 mil) tamamen elektrikli menziliyle piyasadaki en yetenekli plug-in hibritlerden biri yapıyor.

2017 yılında piyasaya sürülen, performans eklentisi hibrid Polestar 1, İsveç markası nihai prototip aşamasını 50 ünite ile başlattığından neredeyse üretime hazır.

Polestar 1’in üretimi bu yıl daha sonra Çin’in Chengdu kentindeki Polestar Üretim Merkezi’nde başlayacak. Polestar’ın tam elektrikli otomobillere odaklanacağı için toplamda sadece 500 P1 yapılacak (Polestar 2 ve sonraki modeller).

“İlk Polestar 1 müşterileri, Elektrik Performansı Hibriti üretime yönelik son adımları atarken, nihai spesifikasyonlarını doğrulama işlemini başlattı.

Bu dönüm noktası anı, Çin’in Chengdu kentindeki yeni Polestar Üretim Merkezi’nin şu anda üretim öncesi ve müşteri üretim arabaları üretilmeden önceki son prototip araçları olan takım deneme araçları (TT) üretmesi olarak geliyor. ”

“Bugüne kadar yaklaşık 50 otomobil içeren TT prototip serisi, üretim yöntemlerini hassas bir şekilde ayarlamak ve takım uygulamasının değerlendirilmesinde, üretim ve montaj işlemlerinin müşteri otomobil üretimi başlamadan önce amaçlandığı şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılır.”

Polestar İcra Kurulu Başkanı Thomas Ingenlath şunları söyledi:

“Polestar 1’i ilk kez 2017’de göstermekten, şimdi de tesis içinde ve çevresinde test edilen TT arabaları ile güzel yeni üretim tesisimizi kurmaya ve çalıştırmaya devam etmemiz harika” dedi.

“Şimdi, sadık müşterilerimizin araçlarına yönelik son spesifikasyonlarını güvence altına almalarını sağlayarak, onlara en üst düzeyde kaliteli, uygun ve bitişli bir şekilde üretilmiş harika bir GT vereceğimizi biliyoruz” dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir