Kapat

Polis Sentry Mode Sayesinde Tesla Model 3 Hırsızlığını Aydınlattı

Tesla Sentry Mode, böyle durumlarda yetkililerin işlerini açıkça kolaylaştırır.

Tesla Model 3‘ün sahibi Steve Widick, işten eve giderken ve telefonuyla Sentry Mode’un aktif olduğunu belirten bir akşam yemeği almaya gidiyordu. Bu onun Tesla’sının muhtemelen içine girdiği anlamına geliyordu . İlk uyarıdan kısa bir süre sonra, sistem alarmının da açık olduğu bildirildi.

Widick arabasından uzak değildi, bu yüzden ne olduğunu görmek için hemen araca yaklaştı. Ne yazık ki, Model 3’ün içindeki koltuğun her tarafında kırılmış bir yolcu camı buldu. Widick, dizüstü bilgisayarının eksik olduğunu da fark etti.

Tesla sahibi polisi aradı ve derhal olay yerine geldiler. Neyse ki, Widick arabanın Sentry Mode videolarını kanıt olarak kullandı. Görüntüler iki hırsızı, yüzlerini ve kaçış arabalarının plakasını ortaya çıkardı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir