Kapat

Porsche, 718 Elektrikli Cayman’ı Elektrikli Otomobil Yelpazesini Genişletmek için Düşünüyor

Prototip ayarları, bir yıl içinde bir go / no-go kararı ile değerlendiriliyor.

İlk tamamen elektrikli Porsche şimdi aramızda. Merakla beklenen Taycan artık yollara çıkmaya hazır. Porsche, bu soruyu başlatan çok küçük, hafif spor otomobiller üreterek öne çıktı: Otomobil üreticisi tarihini ve soy ağacını onurlandıran bir EV ne zaman teslim edecek?

Taycan’ın ilk çıkışından sonra dün bu soruyu ele aldık, Porsche mühendisleri için cesur bir takip hareketinin tamamen elektrikli bir 911 olacağını öne sürdük. Bunu başaramazsak, düşük maliyetli elektrikli bir spor otomobil olarak nispeten ucuz bir fiyat noktasına sahip yeni bir 914 üretmeye karar verdik. Auto Express’in bir raporu, Porsche’nin aklımızdaki farkı ayıran bir şey olduğunu öne sürüyor – tamamen elektrikli bir 718 Cayman .

Açıkçası, bu araba bitmiş bir anlaşma değil. Rapor, Porsche’nin bu noktada sadece fikri düşündüğünü ve ilerlemeden önce olası kavramları test ettiğini açıkça belirtiyor. Porsche Yönetim Kurulu Başkan Vekili Lutz Meschke, 718 konusunda haklı olabilirken, tamamen elektrikli bir 911’in çok zor olacağını belirtti.

“Ama 718 konusunda ben gelecek için çok iyi bir adım olacağını, tartışmak ve diğer markalar ile paylaşabilir tamamen yeni bir platform üzerinde olacağını düşünüyorum” diye bildirildi.

Porsche’nin 911’deki hislerini oldukça hayal kırıklığı yaratıyor ancak belki de yeni nesil bir model klasik elektriğe tam elektrik gücü getirebilir. Halen olduğu gibi, Stuttgart zaten 911 hibrit için bir plan var ve bu plan yakında serbest kalacak, özellikle ağırlık ve fiyat etiketi kontrol altında tutulursa bir EV Cayman’ın ilginç olabileceğini kabul ediyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir