Kapat

Porsche 988 Vision Concept 918 Spyder Halefinin Hayalini Kuruyor

Sadece harika değil mi?

Porsche 918 Spyder‘ın son örnekleri 2015 yılının ortalarında toplandı ve bu, şirketin amiral gemisi köprüsünün üretimini sonuçlandırdı. Dışarıdaki herkes muhtemelen hibrit makinenin halefinin yakında gelmesini umut ediyor olsa da Stuttgart markasının yeni bir köprü açacağı 2025 yılına kadar olmayacak. Büyük gecikmenin sebebi, Porsche’nin bugünkü akü teknolojisinin bu seviyedeki bir dizi hazne için uygun olduğuna inanmamasıdır.

Ve 918 Spyder’ın halefi için güç aktarma seçenekleri henüz belirlenmediyse de, Porsche’nin köprünün nasıl görünebileceği hakkında bazı fikirler ortaya çıktı. Aslında, iki olası yol vardır – ya bugüne kadar yapılmış en ünlü Porsche modellerinden bazılarına geri dönen retro-aromalı bir tasarım ya da fütüristik bir görünüm. Şirketin bu ikinci seçeneğe oy verdiğini varsayarsak, otomobilin gelmeden beş ila altı yıl önce neye benzeyebileceği konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var.

Bağımsız sanatçı Invisive , Porsche’nin 918 Spyder’dan gelen ipuçlarını kullanan ancak genel görünümü bir sonraki on yıla götüren yeni nesil orta motor hiper aracı için bir tasarım öneriyor. Çok sayıda ayrıntılı render sayesinde, iyi oranlarda ve agresif bir duruşla hibrit (veya tamamen elektrikli) araç için çok şık ve dengeli bir görünüm sunuyor. Çok parçalı geniş tekerlekler, ince oyulmuş kemerlerin altına mükemmel bir şekilde otururken, birden fazla hava açıklığına sahip ön tampon, Porsche’nin mevcut tasarım diline bağlantı kuruyor ve hatta bize mevcut Macan’ı hatırlatıyor.

Şimdi, 621 mil (1.000 kilometre) sürüş mesafesine ve 1.000 beygir (746 kilovat) gücüne sahip tam elektrikli bir güç aktarma sistemine sahip olan bu köprü vagonunu hayal edin. Bu rakamlar, gelecek on yılın ortasında bir üretim olacağı beklenen katı hal pillerin entegrasyonu ile mümkün olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir