Kapat
Batarya Teknolojileri 8 0

Porsche, CATL ile Batarya Tedarik Anlaşmasını Güvenceye Almaya Yakın

BMW, Hyundai, Toyota ve Volvo’dan sonra (sadece birkaç isim) Porsche CATL müşterisi olabilir.

Porsche ve Çinli lityum-iyon pil üreticisi CATL, CATL yönetimi ile düzenli olarak görüşeceğini kabul eden Porsche araştırma ve geliştirme şefi Michael Steiner’e göre “iyi görüşmelerde bulunuyor” .

Porsche markasının batarya tedarikçi listesini çeşitlendirmek ve genişletmek niyetinde olduğu görülüyor çünkü Taycan’dan sonra elektrifikasyon şirket için birincil yol olacak.

Taycan, LG Chem tarafından üretilen hücrelerle donatılmıştır.

CATL son birkaç yıl içinde pazardaki pozisyonunu oldukça geliştirdi ve yakında Almanya’daki yeni bir tesisle, Avrupa’daki Japon ve Güney Koreli üreticilerin karşı ağırlığı olabilir.

“Porsche gibi yüksek profilli bir müşteri eklemek, rakiplerine karşı üstünlük sağladığı için CATL için bir nimet olacaktır, LG Chem, Panasonic Corp. ve BYD Co. CATL, Avrupa’daki varlığını güçlendirmek için Almanya’da bir tesis inşa ediyor – bölge Porsche’nin tüm araçlarını yaptığı yerde, akü üreticisi zaten bir müşteri olarak yerel premium marka BMW AG’yi güvence altına aldı.

Bloomberg’in makalesinde ayrıca Porsche’nin gelecek yıl Çin’de % 10’luk bir satın alma vergisi muafiyeti almak istediği belirtildi.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »