Kapat

Porsche, Gelecekteki GT Markalı Modellerin Elektrikli Olmayacağını Söyledi

Elektrifikasyon Porsche’da hala bir önceliktir ancak geleneksel spor otomobiller de önemini korumaktadır.

Porsche’nin GT bölümü, Porsche 911 GT3 , GT3 RS , GT2 RS ve 718 Cayman GT4 gibi modellerden sorumludur (yukarıda gösterilmiştir). Oradaki ekip, Autocar ile konuşurken bölüm patronu Andreas Preuninger’e göre ürettiği varyantları elektriklendirme niyetinde değil. 

“Belki Normal spor araba hattı için o yöne bakmak için fikirler ancak GT otomobiller için var. Tüm yarış arabalarını gece boyunca elektrikli hale getirmeye karar verirsek, buna bakmak için bir nedenimiz olurdu ama her zaman olduğu gibi pistte kullandığımız araçlar ile sattığımız otomobiller arasında bir bağlantı olması gerekir.

Preuninger’e göre, Porsche Board üyeleri, şirket daha fazla melez ve tamamen elektrikli modeller geliştirse bile GT bölümünün hardcore modellerinin marka için sahip olduğu önemi canlı tutuyor. Yetkili, üç araç türünün de şirketin ürün planının temelini oluşturduğunu söylüyor.

GT bölümü, son birkaç ayda 911 Speedster , 718 Cayman GT4 ve 718 Boxster Spyder’ın tanıtımıyla çok meşguldü. Casus çekimlerine dayanarak, yeni nesil 911 GT3 de geliştirmeye başladı .

Porsche’nin elektrifikasyon girişimi Eylül ayında Taycan yapımı resmi olarak ilk kez çıktığında başladı. EV, yıl sonundan önce Avrupa showroomlarında olmalı. Amerikalıların, 2021 model yılı için modelin satışa sunulacağı 2020 ortasına kadar beklemesi gerekiyor. Daha sonra, Taycan Sport Turismo vagonu menzile daha faydacı bir seçenek olarak katılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir