Kapat

Porsche, Şangay Sokaklarında Bir 2020 Taycan Prototipi Sürüyor

Bu, İngiltere ve ABD’ye de gidecek olan Triple Demo Run’ın ilk ayağı.

Porsche’nin Taycan ile olan  temel hedeflerinden biri, Tesla ürünlerinden (sürekli yüksek hızda çalışanlar) daha hızlı olduğunu kanıtlamaktır ancak kesin olan bir şey var: piyasadaki en hızlı okuyucularımız biziz. Şanghay’daki Peninsula Hotel’in önündeki EV’nin fotoğraflarını çeken ve hemen bize gönderen Zhoushan Guo gibi.

Porsche, birkaç saat sonra aynı şeyi yaptı ancak Peninsula Hotel’in güzel duvarlarını fotoğraf çekimi için bir arka plan olarak kullanma fırsatını değerlendirmedi. Bu, okuyucularımızın aynı zamanda harika bir estetik anlayışa sahip olduklarını kanıtlar.

Resimlerimizin gösterdiği gibi, arabanın tekerleğinde bir fabrika test sürücüsü vardı ancak aynı zamanda Porsche Carrera Kupası Asya sürücüsü Li Chao ve muhtemelen dünyanın en büyük otomobil pazarındaki Porsche’nin en iyi müşterilerinden biriydi. Chao prototipi yalnızca Porsche Experience Center (PEC) Shanghai’de kullandı. Şirket, evinde şoför olarak iyi bir üne sahip olup olmadığını ve en iyi yarış sonuçları olarak sadece ikinci ve üçüncü sırayı verdiğini söylemez. 

Porsche’nin fotoğrafları, yeni EV’yi teşvik etme çabasının ilk kısmı. Buna Porsche Üçlü Demo Koşusu adı verildi ve Alman otomobil üreticisi diğer bacakların nerede olacağını açıkladı. Bir sonraki , 4 Temmuz’da başlayacak olan Goodwood Hız Festivali’nde İngiltere’de olacak.

Bir  hafta sonra Porsche, Mark Webber ile özellikle de 2019 Formula E Şampiyonasının son yarışında ABD’de Taycan’ın bir prototipine sahip olacak. Sürücü, WEC Dünya Şampiyonu Neel Jani ve 2016 24 Saat Le Mans’ın genel galiplerinden biri olacak. Önümüzdeki günlerde okuyucularımızdan çok daha fazla resim alacağımızdan şüpheleniyoruz …

Frankfurt Otomobil Fuarı için resmi tanıtım setiyle Taycan, birçok şey vaat ediyor ancak en önemlisi 800V elektrik sistemi. Yeni EV’nin rakiplerinden çok daha hızlı şarj etmesine ve daha yüksek voltajla fakat daha düşük akımla uğraşmak için gereken daha ince kablolar nedeniyle ağırlığını azaltmasına izin verecek. 250 km / s azami hız ve yaklaşık 3.5 saniyede 0 ila 62 mph (100 km / s) hızla ilerleyen gelecekteki Porsche’nin başka bazı asları var.

Otomobillerin ziyaret ettikleri yerleri kutlamak için çatıları üzerinde farklı görüntüler olacak. Şangay için Taycan orada bir ejderha sunuyor. İngiltere ve ABD’de kullanılacak görüntüler açıklanmadı. Bahislerimizi bir aslanın ve prototipin çatısında gökyüzüne bakan bir kartalın üzerine koyuyoruz.

Tesla’nın 16. doğum gününü kutladığı günde bu bir tehdit tehdidi gibi gelebilir ancak en başından beri Elon Musk, asıl amacının EV’leri popüler ve arzu edilebilir hale getirmek olduğunu söyledi. Tesla’nın adımlarını takip eden diğer otomobil üreticilerine sahip olmak. Görev tamamlandı Bay Musk. Bu bir doğum günü hediyesi değilse, bunun için uygun bir tanım olmayabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir