Kapat

Porsche Taycan, 3.425 km, 24 Saat Dayanıklılık Testi ile Bizi Etkiledi

24 saat içinde kapsanan 3.425 km’lik (2.129 mil) uzaklık, şarj için durma dahil olmak üzere ortalama 143 km / s’lik (89 mil / saat) hıza karşılık geldi.

Dayanıklılık ve sıcak iklim testlerinin bir parçası olarak Porsche , üretim öncesi Taycan prototipini İtalya’nın Puglia kentindeki Nardò Technical Center yüksek hızlı pistine aldı.

Araba 24 saat boyunca kısa frenlerle sürüldü, sadece ultra hızlı şarj ve sürücü değişiklikleri yapıldı, bu da 3.425 km (2.129 mil)büyük bir mesafeye neden oldu !

Alman üreticisine göre, hız 195 ila 215 km / sa (121-134 mil / sa) arasındaydı ; bu, özellikle  42 ° C’lik tepe sıcaklıkları ( 54 ° C’ye varan bir iz sıcaklığı) ve çok hızlı- şarj olaylarına sebep oldu. Ortalama hız (şarj için durmalar dahil) 143 km / s’dir (89 mil / sa).

Porsche Taycan’ın bunu sıcak bir İtalyan gününde yapabiliyor olması durumunda, akünün termal yönetim sisteminin kesinlikle normal sürüş ve sokaklarda ara sıra hızlanma ile baş edebileceğini varsayıyoruz.

“Ürün Başkan Yardımcısı Ürün Hattı Taycan’dan Stefan Weckbach,” Taycan’ın bu iddialı dayanıklılık çalışmasında herhangi bir sorun yaşamadan ustalaştığını “bildirmekten mutluluk duydu,” Nard’da elde edilen sonuç, benzersiz 800 volt teknolojisinin ve yüksek olgunluk seviyesinin avantajlarını vurguladı. Taycan, yıl sonunda piyasaya sürülmeden önce dünya genelinde altı milyondan fazla test kilometresini kaplayacağız ”dedi.

“Taycan’ın sofistike termal yönetimi Nardò’da da kendini kanıtladı. Termal yönetim, yüksek voltajlı bileşenleri soğutmak ve ısıtmak için oldukça verimli, akıllı bir sistem etrafında dönüyor. Araç şarj istasyonuna ulaştığında en verimli şarj işlemine ulaşıldı. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir