Kapat

Porsche Taycan 86.000 Dolarlık Bir Fiyat Etiketi ile Sunulacak

Fiyatlandırma doğruysa, ilk gerçek Tesla Model S yarışmacısına sahip olabiliriz. Porsche’nin iç mekan eksikliğinin yanı sıra çok daha büyük Tesla’ya kıyasla iki araç da oldukça iyi sıralanacak.

Porsche üretimi Taycan ile kesinlikle ilerliyor ve görünüşe göre yıllardır gördüğümüz versiyona çok benziyor. Resmi, tam açıklama yarın için ayarlandı ve herkes etkinliğe katılacak ancak bundan önce dikkatimizi önceki fiyatlandırma sözlerine geri çeviriyoruz.

Fiyatlandırma hakkında elimizdeki tek somut bilgi, Taycan’ı 911 ve Panamera arasındaki boşluğu doldurmak için bir araç olarak kabul eden Porsche CEO’su Oliver Blume’den gelen bir yorum.

“Giriş seviyesi Panamera gibi fiyatlandırılır.”

Karşılaştırma için, 911 Carrera üssü sizi 90.000 $ ‘ın biraz üstünde tutarken, giriş seviyesi Panamera 86.300 $’ dan başlıyor.

Taycan’ın üssünün 86.000 dolar civarında olduğunu kontrol edersek, Tesla Model S veya Model 3 daha ucuz fiyata sahip.

Uzun Menzilli Performans olmayan en ucuz Tesla Model S, 79,990 ABD dolarıdır. ABD’de, Model S sadece 1.875 dolar federal vergi kredisi alırken, Taycan 7.500 dolar alacak. Yani gerçekte, Taycan’ın yaklaşık 86.000 $ ‘dan başlaması şartıyla, fiyatlandırma kredilerden sonra aynı olacaktır.

Model 3 ile kıyaslandığında ilginç olduğu yer burası. Hayır seçeneği Tesla Model 3 Performance (Uzun Menzilli, dört tekerlekten çekiş) sadece 54.990 $ ‘dır (artı varış noktası) ve bu sürüm sadece 3.2 saniyede 0 ila 60 MPH arasında hızlanıyor ve 310 mil menzile sahiptir.

Bakalım tesla ve porsche fiyatlarda ileride nasıl bir oynama yapacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 17 =