Kapat

Porsche Taycan Çapraz Turismo Nihai EV Vagonu Olarak Verildi

İyi haber – aslında oluyor.

Porsche, model yelpazesini elektriklileştirme planları konusunda ciddi bir şekilde öldü. İlk elektrikli Porsche üretiminin resmi başlangıcından sadece birkaç ay uzaktayız – Taycan Eylül ayında açıklanacak ve Stuttgart merkezli otomobil üreticisinden daha fazla EV için yol açacak. İlk izleyen, geçici olarak Taycan Cross Turismo olarak adlandırılan bu modelin geçit / vagon versiyonu olacak. Özel tasarımımız, sağlam elektrikli araçtan ne beklendiğini ön plana çıkarıyor.

Görsel olarak üretim çeşidi , 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Mission E Cross Turismo Concept’ten büyük ölçüde farklı olmayacak. Yine de, bir çalışmadan karayoluna uygun bir araca dönüştürülürken, Cross Turismo büyük olasılıkla ön tampondaki agresif biçimli difüzörü kaybedecek ve bunun yerine farklı tipte sensörler içeren daha geleneksel şekilli bir ızgara ile değiştirilecektir. EV muhtemelen davlumbazdaki ilave LED lambaları da ortadan kaldıracak ve ön kısımdaki havanın şeklinin ve boyutunun değişeceğini tahmin ediyoruz.

Porsche’nin elektrikli araçlar için planı oldukça iddialı. Üretici, satışlarının en az yarısını ya 2025 yılına kadar elektrikli ya da plug-in hibrit modellerden oluşacağını görüyor. Taycan ve Taycan Cross Turismo’dan sonra, marka aynı zamanda tüm elektrikli Macan’ı da piyasaya sürecek. Boxster’ın elektrikli bir versiyonu ile sonunda serideki tüm isim levhaları hibritleştirilmiş veya tamamen elektrikli bir değişken içerecektir.

Cross Turismo’ya gelince, henüz kesin bir lansman tarihimiz yok ancak Porsche “ gelecek on yılın başında gelmesi gerektiğini” söyledi . Kabaca, bu 2020’de bir zamana çevrilmeli ve bizim iddiamız ya Cenevre’deki şov oldu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir