Kapat

Porsche Taycan Formula E Finalinde Piste Çıkar: Video

Porsche, Üçlü Demo Koşusunu tamamladı – Çin, İngiltere ve ABD’de Son model Eylül ayında açıklanacak.

Porsche, ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın finalinde New York’taki Taycan’ı pistte birkaç hızlı tur yapmak için çıkardı.

Üretim versiyonunun Eylül ayındaki Frankfurt Motor Show’da tanıtılması için yaklaşık iki ay kaldı. Alman üretici hali hazırda 20.000’den fazla ön sipariş aldı ve bu da yüksek talep olduğunu gösteriyor.

“Taycan Eylül ayında sunulacak ve yıl sonunda piyasaya sürülecek. Tüm dünyada dört kapılı araç için 20.000’den fazla ciddi potansiyel alıcı var. Potansiyel müşteriler isimlerini koydu bir seçenek programı listesi ve peşinatları ödedi. “

Porsche, New York’ta direksiyon başında bulunan sürücü Neel Jani’nin çalıştığını söyledi:

“Yeni Taycan’ın uzun menziliyle, yarış pistinde hızla sürdüğümde bile şaşırdım. Bu performans odaklı batarya ve gelişmiş enerji yönetim sistemi sayesinde ”dedi.

Jani, yeni Taycan’ın olağanüstü gelişme olgunluğundan da etkilendi: “Formula E otomobilimiz gibi, performans ve güvenilirlik için tasarlanmış bir Porsche aktarma organına da sahip. Yarış arabası mı yoksa seri üretim modeli mi olursa olsun, test aşamasında çok mil sürmek ve araçla deneyim kazanmak son derece önemlidir. ”

Porsche Taycan
Porsche Taycan
Porsche Taycan

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir