Kapat

Porsche Taycan Nürburgring’de Yeni Rekor (Dört Kapılı EV İçin) Kaydetti

Porsche Taycan şimdi Nürburgring’deki en hızlı dört kapılı, tamamen elektrikli spor otomobil oldu.

Üretim öncesi Porsche Taycan, test pilotu Lars Kern’in ellerinde, dört kapılı, elektrikli araba kategorisinde Almanya’daki Nürburgring-Nordschleife pistinde yeni bir rekor kırdı.

Sonuç 20,6 kilometrelik parkur boyunca en fazla 250 km / s’nin (155 mil) üzerinde en yüksek hızda 7 dakika ve 42 saniye (7:42 dakika ) oldu.

Videodaki en dikkat çekici şey, Taycan’ın pistte ne kadar sessiz ve istikrarlı olduğu.

Lars Kern şöyle söyledi:

“Taycan ayrıca yarış pistleri için de uygun ve dünyanın en zorlu devresinde olduğunu ikna edici bir şekilde kanıtladı. Tüm ve elektrikli spor otomobilin Kesselchen gibi yüksek hızlı bölümlerde ne kadar istikrarlı davrandığı ve Adenauer Forst gibi dar bölümlerden ne kadar nötr bir şekilde hızlandığına tekrar tekrar etkilendim. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − twelve =