Kapat

Porsche Taycan Şangay’da Neredeyse Tamamen Görüntülendi

Zamanında bu dönemde Porsche Taycan’ı duymadıysanız, tebrikler, Stuttgart merkezli otomobil üreticisinin yakında ortaya çıkacak tamamen elektrikli bir sedan yaptığını öğrendiniz .  

Prototiplerin çoğu Nürburgring’in arazisinde testlerden geçirilirken, bugün biraz daha farklı. Bir Motor1.com okuyucusu bize neredeyse tamamen çıplak Taycan görüntülerini gönderdi. Ancak Almanya’daki alışılmış buluşma yerleri yerine, test alanı olarak Çin sokaklarında dolaştığı görüldü.

2020 Porsche Taycan Şangay’da Casusluk Yaptı

Söz konusu okuyucu tarafından bize gönderilen bilgilere göre, Taycan prototipi Şangay’daki Peninsula Hotel’in hemen dışında tutuldu. Bununla birlikte, Porsche’nin bu on yılda büyük ve etkili bir otomotiv pazarı haline gelen Çin pazarı için kendisini konumlandırdığını gösteriyor.

Görüntülere geri dönersek, Taycan prototipi tasarımını maskelemek, C sütunu için tasarruf sağlamak ve birkaç tuhaf ayrıntıyı gizlemek için kamuflajla pek örtülmemiş. Fotoğraflarda görülen yan hava delikleri aslında etiketlerin yanı sıra gündüz yanan farlar ve sis farları öne doğru yanar. Arka lambalar da siyah bantla gizlenmiştir, egzoz havalandırma delikleri ise sahtedir. 

Ne pahasına olursa olsun, açık test aracı, Porsche’nin Çin pazarında gizlilikten ziyade ilerici görünürlük istediği anlamına gelebilir. Bu iş hareketinin spor araba üreticisine karşı mı yoksa aleyhte mi işe yarayıp yaramayacağı belli değil. Ancak Çin pazarının elektrikli otomobiller için olumlu alımını göz önünde bulundurarak, lüks bir seçenek oyun değiştirici olabilir.

Porsche Taycan global daha büyük bir kabin veya (hafifçe) yükseltilmiş zemin boşluğu denilen bir vagon / bir crossover tercih edenler için model yılı 2020 olarak bu yılın Eylül ayında tanıtım yapılarak sizlere sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir