Kapat

Porsche Taycan, Tesla Müşterilerini Kendisine Çekiyor

Tesla müşterileri Taycan’a büyük hayranlık duyuyor

Tesla, elektrikli sektörün kurucularındandır. Bu sektörde artık yerini iyice sağlamlaştırmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Cybertruck adı verilen pickup modeli ile de büyük ilgili gördü ve şimdiden 250.000 adet ön sipariş aldı.

Tesla bu müşteri potansiyelini ufak ufak kaybediyor. Porsche firmadı yeni Taycan modeli ile harika bir show yaptı ve kullanıcıların gözünde önemli biryere geldi.

Porsche Kuzey Amerika CEO’su Klaus Zellmer, firmanın yeni tam elektrikli modeli Taycan’ın şaşırtıcı şekilde Tesla müşterilerini çektiğini açıkladı. Rakam vermeyen yönetici, Taycan’a “gerçekten ilgi” gösteren binlerce müşteri arasında Tesla sahiplerinin önemli bir paya sahip olduğunu kaydetti.

Tesla aslında ABD pazarında çok etkin durumda. Diğer pazarların kendisine özgü araç modelleri mevcut. ABD pazarı hariç diğer pazarlarda Porsche’nin ilgi görmesi bizce çok normal karşılanmalı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir