Kapat

Porsche, Taycan Üretimini Yönetmek İçin Ana Tesisini Yeniden Geliştiriyor

Porsche Taycan, istasyondan istasyona otomatik olarak hareket eden, sürücüsüz taşıma sistemlerine sahip esnek bir hat kullanarak, birden fazla katta ve farklı bina komplekslerinde üretilecek.

Tamamen elektrikli Porsche Taycan’ın piyasaya sürülmesi , Alman üretici için benzeri görülmemiş bir zorluk olduğu ortaya çıktı.

Porsche, bu yılın eylül ayında Taycan’ı yapmaya başlaması gereken Almanya Zuffenhausen’deki ana üretim tesisine yaklaşık 1 milyar Euro yatırım yapıyor .

Zuffenhausen zaten her zamankinden daha fazla araba ürettiğinden ve yeni yüksek hacimli bir model için fazla yer olmadığı için, Porsche, otomatik olarak istasyondan otomatik olarak hareket eden sürücüsüz taşıma sistemlerine sahip esnek bir hat kullanımıyla tamamen yeni bir üretim süreci tasarlamak zorunda kaldı. Özel işlemler birden fazla katta ve farklı bina komplekslerinde gerçekleştirilir.

Gördüğümüz gibi, sadece Tesla EV üretimi ile sıkışık değil (Fremont’ta).

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir