Kapat

Porsche Taycan Yolcu Ekranı Sürücünün Dikkatini Dağıtmadan Film İzlenmesini Sağlıyor

Belli ki yolcular için ancak güvenli bir şekilde yapılabilir mi?

Kısa bir süre sonra yeni Porsche Taycan‘ı yakından tanıyacağız ve tüm göstergeler destansı bir EV süper arabası olabileceği yönünde. Porsche bize Taycan’ın içini açığa vurarak dün müthiş bir iltifat verdi ve ultra-teknolojinin tasarımı konusunda hayran kaldığımızı söylemek gerekir. Birden fazla yapılandırma sunan sürücü için 16,8 inçlik bir ekran da dahil olmak üzere dört adet dokunmatik ekran bulunuyor. Otomotiv haberlerinden alınan bilgiye göre Taycan’ın bu ekranları daha fazla eğlence değeri için kullanabileceğini ve özellikle sağ tarafta oturan yolcunun bu ekranı kullanabileceğini öğrendik.

Özellikle rapor, Porsche‘nin Taycan’da video akışı sunmayı planladığını iddia ediyor. Netflix, tercih edilen akış hizmeti olarak tanımlanıyor ancak kullanılabilirliği ne kadar söz konusu onu ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz. Bu kelime, Porsche’nin Sürücü Deneyimi Direktörü Oliver Fritz’den, elektrikli süper otomobil için yapılan son medya önizleme etkinliği sırasında geldi ancak Porsche’nin üzerinde çalıştığı ve güvenli olmasını istediği yönünde bir açıklama yaptı.

Taycan’ın diğer ekranlarında video göstermek bile sürücünün dikkatinin dağılması dünyasında kaygan bir eğim olabilir,ancak raporda ayrıca Porsche’nin yolcunun sürücünün göremeyeceğiz şekilde film izlemesine olanak sağlayacağı bir sistem üzerinde çalıştığı bildirilmektedir.

Bir süper otomobilde video akışı yapmak, Porsche’den beklediğimiz bir şey değil. Bunun sadece bir söylenti ya da yapılan bir anlaşma olup olmadığı hala net değil, ancak Taycan 4 Eylül’de resmen ilan edildiğinde daha fazla ayrıntı öğrenebiliriz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir