Kapat

Porsche Taycan’da Ses Kaydı İsterseniz Size 500 Dolar Fiyat Sunulacak

İsteğe bağlı olarak mp3 dosyası için ödeme yapmanız gerekiyor.

Porsche Taycan tamamen elektrikli, yani tıpkı Tesla araçlarda, en azından bildiğim kadarıyla neredeyse sessiz bir ara.. Bu, elektrik motorlarının ses çıkarmadığını söylemek değildir ancak geleneksel, içten yanmalı bir motordan aldığınız ses gibi bir şey değildir.

Yaşamlarını benzin arabalarının sesleri ve kokularından zevk alarak geçiren meraklılar, bu yeni çıkmış, sessiz, “dumansız” EV’ler için heyecanlı olmayabilir. Yani, birini sürmek için fırsat bulana kadar.

Ancak, eğer bir araba aşığıysanız ve Tesla Model S ya da Porsche Taycan gibi bir EV’yi ilk defa deneyimliyseniz arabanın anlık torku, inanılmaz hızlanma vb. İle neredeyse anında aşık olursunuz.

Porsche, arabanın çevrimiçi yapılandırıcısında bulabileceğiniz 500 dolarlık seçenek şeklinde bir cevaba sahip. Otomobil üreticisi buna “Elektrikli Spor Sesi” diyor. Aracın içine ve dışına simüle edilmiş “motor” sesi ekleniyor. Sesin parasını ödedikten sonra, aracın bilgi-eğlence ekranını kullanarak hala etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Porsche, yapılandırıcısındaki sesi açıklar ve duyabilmeniz için bir örnek sunar :

“Porsche Electric Sport Sound, aracın kendi sesini iyileştirir ve aracın içinde ve dışında daha da duygusal bir ses çıkarır. Porsche İletişim Yönetimi (PCM) ile etkinleştirilebilir / devre dışı bırakılabilir.”

Eh, bu Porsche ve şirketin her şey için fazladan ücretlendirme konusunda ünü var. Bu mantıklı çünkü insanların ödeyeceklerini biliyorlar. 

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »