Kapat

Porsche, Taycan’ın En Önemli 5 Özelliğini Açıkladı

Aracın tasarım özellikleri videoda dikkatleri üzerine topluyor.

Porsche firması kendisine ait olan Youtube kanalına videolar yüklemeye başladı. Her aracının özelliğinden bahsedilen bu kanalda Taycan modeli dikkatleri üzerine çekiyor. Fabrika ortamında çekilen bu 10 dakikalık videoda firma Taycan modelinin en önemli 5 özelliğini sergiliyor.

İlk aşamada aerodinami mühendisi olan Michael Hinterbuchinger ile görüşmeler sağlanıyor. Sorumlu mühendis Porsche Taycan için sürtünme katsayısının sadece 0.22 olduğunu söylüyor.

0.22’lik sürtünme Porsche otomobilleri içerisinde en aerodinamik otomobil oldu. Taycan Turbo S ise 0.25’lik bir sürtünme katsayısına sahip.

Taycan modeli için toplamda 5 farklı kişi ile görüşüldü. Araç üzerindeki 761 beygir gücünün nasıl geldiği gibi konular da açıklanıyor. Videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =