Kapat

Porsche Uçan Araba, Boeing’in Yardımıyla Gerçekleşebilir

İkisi de bir prototip inşa edecek ve test edecek.

Uçan araba yarım yüzyıldan fazla tüketiciler için bir hayal olmuş ve George Jetson tarafından uçak araba teklifleri ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, Porsche ve Boeing arasında yeni bir ortaklık bir gün bize bu uçan arabaların karşımıza çıkacağını hatırlattı.

Porsche ve Boeing, “premium kentsel hava hareketliliği piyasasını” keşfetmek için “Mutabakat Muhtırası” imzaladı. Ortaklık “kentsel hava hareketliliğinin çeşitli yönlerini ele almak için oluşturuldu ve çalışacak ekip her türlü veriyi analiz edip bir prototip inşaası üzerine çalışacak.

Bir Boeing ve Porsche iştiraki olan Boeing ve Aurora Flight Sciences, Porsche Engineering Services ve Studio FA Porsche ile birlikte tamamen elektrikli bir dikey kalkış ve iniş aracı prototipi inşa edecek ve test edecek. 

Bir uçan araba fikri müthiş geliyor. İnsanlar uçan arabaları ile evden çıkış iş yerlerine gidebilirler. Trafik sorunu ortadan kalkabilir ve insanlar rahat ulaşıma kavuşabilir.

Porsche ve Boeing tarafından yürütülen bu projede hava hareketliliği sağlanması hedef alınıyor. 2025 yılından sonra büyüyen elektrikli araç sektöründe yeni bir çığır açmak istiyorlar. Çalışma aynı zamanda hava taşımacılığının, insanları mevcut ulaşım yolumuzdan “daha ​​hızlı ve verimli” bir şekilde taşıyabileceği sonucuna vardı.

Uçan arabalar yeni bir fikir olmaya devam ediyor ve en azından yarım asır daha konuşulacak gibi görünüyor. Şirketler geçmişte uçan arabaların geleceği hakkında cesaret verici sözler verdi ve bunun nasıl bir sonuç olduğunu biliyorsunuz. Dikey bir kalkış ve iniş aracı geliştirmek, vaat edilmiş uçan araba dünyasının yalnızca bir parçasıdır. Düzenlemeler, yasalar, güvenlik standartları – bunların hepsine de karar verilmesi gerekiyor. Henüz kimse bu işe el atamadı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =