Kapat

Porsche’nin 2020 Taycanını Titizlikle Nasıl Montajladığını İzleyin

Taycan’ın inşa edilmesini izleyerek 29 dakikanızı ayırmak ister misiniz?

Porsche‘nin bu süper EV’yi nasıl yaptığını merak ediyorsanız şirket üretim hattının üretim hattında resmi bir ham görüntüsünü yayınladı. Ancak 29 dakikalık bir video zamanınız varsa, videoyu bu sayfanın en üstünde izleyebilirsiniz.

Porsche Taycan’ın üretimi geçen ay başladı ve Zuffenhausen, Almanya’daki yeni bir fabrikada başladı. Yeni tesis dört yılda inşa edildi ve neredeyse hiçbir çevresel olumsuz etkisi olmadığı için “geleceğin fabrikası” olarak adlandırıldı.

Çevre dostu tesis içerisinde yakın gelecekte iki Taycan çeşidi ortaya çıkacak. Taycan Turbo ve Taycan Turbo S Her ikisi de 616 beygir gücü (459 kilovat) üretir ancak Turbo 671 hp (500 kW) oluşturur ve Turbo S, aşırı yükleme fonksiyonuyla 751 hp (560 kW) yapar.

Tork değerleri önemli ölçüde farklıdır. Turbo 627 pound feet (850 Newton metre) üretirken, Turbo S bunu 774 lb-ft (1.049 Nm) değerinde çıkarabilir. Bununla birlikte menzil, ikisi arasında da değişiklik gösterir; Turbo, WLTP ölçeğinde 237 – 280 mil arasında olan daha güçlü Turbo S’nin üstesinden gelir. Sonuncusu 241 ila 256 mil arasında ulaşabilir.

Bu performans sayılarıyla birlikte Porsche, Taycan’ın tekrarlanabilir performansından bahsetmektedir ve bu, esas olarak aracın titiz yapısından kaynaklanmaktadır. Bu sayfanın üst kısmındaki video nasıl yapıldığını gösteriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir