Kapat

Range Rover’ın İlk Elektrikli Otomobili Orta Boy Bir SUV Olacak

Range Rover’da artık elektrikli pazara giriş yapmak isteyen firmalardan biri oldu. SUV tipi içten yanmalı motorlu araç üreten firma artık elektrikli araç üretmek için kolları sıvadı. Kimilerine göre orta boy suv tipi olacak kimilerine göre lüks bir sedan olacak. Ancak daha güçlü söylentiler Porsche ve E-tron ile mücadele edecek orta segment bir SUV olması yönünde.

Autocar, bu konu hakkında dört çeker ve arazi taşıtı özelliğine sahip orta boy SUV olacağını düşünüyor. Üretilecek olan Range Rover EV, Macan EV ve E-Tron Sportback ile mücadele edecek.

Alınan haberlere göre Range Rover EV, 90 kWh batarya grubuna ve 470 km menzile sahip olacak. Firma elektrifikasyon yaptığı bu aracı bize göre dişli rakipleri arasında kullanacak. Gelecek sene müşterilere sunulması beklenen elektrikli otomobil için ayrıntıları sabırsızlıkla bekliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir