Kapat

Renault EZ-POD Elektrikli Otomobil Teknik Özellikleri

Renault, farklı insanlar için başka bir aracı tanıttı.

Renault , “kısa mesafelerde talep üzerine seyahat için keşif amaçlı elektrikli ve otonom bir araç” olarak tanımlanan EZ serisinden yeni bir elektrikli araç olan EZ-POD’yi tanıttı.

Renault EZ-GO konseptinin çizgileri ve Renault EZ-PRO’nun modüler platform konseptinden esinlenerek bir Renault Twizy şasi üzerine inşa edilmiştir ve kullandığı alana göre kullanımı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır (3 m 2 ).

Bazıları bir arabadan çok bir scooter gibi olduğunu söyleyebilir.

Renault’ya göre EZ-POD kapalı alanlarda (park yerleri, oteller, alışveriş merkezleri, kampüsler) ve ayrıca şehir ortamlarında (şehir merkezleri, mahalleler ve konut alanları) en iyi şekilde oturuyor olabilir. Belki binalara bile girebilir.

“ Renault EZ-POD’un sınırlı hızı, kompakt tasarımı ve çevikliği sayesinde özel bölgelerde deneneceği havaalanları, otoparklar ve alışveriş merkezleri gibi trafiğe kapalı ortamlarda ulaşım sağlayabilir.

Gelecekte, Renault EZ-POD bazı yaya caddelerinde araç kullanmaya ya da sınırlı hareket kabiliyetine sahip insanları bırakmak için bina ve evlerin girişine kadar – çok düşük hızlarda (6 kmph altında) ilerlemeye yetkili olabilir ( yaşlı insanlar ve hantal alışveriş yapanlar, çocuklar veya bagajlar dahil). Bir başka olası kullanım, “beni takip et” tipi teslimat uygulaması için bir takipçisi olarak olabilir.

Renault EZ-PODkokpitsiz otonom araçlar için yeni kullanımların keşfedilmesini sağlayan fonksiyonel bir tanıtım cihazıdır. Bu devam eden bir çalışmadır ve kullanıcıların, filo operatörlerinin ve şehir otoritelerinin geri bildirimleri doğrultusunda gelişmesi muhtemeldir. ”

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »