Kapat

Renault EZ-POD Elektrikli Otomobil Teknik Özellikleri

Renault, farklı insanlar için başka bir aracı tanıttı.

Renault , “kısa mesafelerde talep üzerine seyahat için keşif amaçlı elektrikli ve otonom bir araç” olarak tanımlanan EZ serisinden yeni bir elektrikli araç olan EZ-POD’yi tanıttı.

Renault EZ-GO konseptinin çizgileri ve Renault EZ-PRO’nun modüler platform konseptinden esinlenerek bir Renault Twizy şasi üzerine inşa edilmiştir ve kullandığı alana göre kullanımı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır (3 m 2 ).

Bazıları bir arabadan çok bir scooter gibi olduğunu söyleyebilir.

Renault’ya göre EZ-POD kapalı alanlarda (park yerleri, oteller, alışveriş merkezleri, kampüsler) ve ayrıca şehir ortamlarında (şehir merkezleri, mahalleler ve konut alanları) en iyi şekilde oturuyor olabilir. Belki binalara bile girebilir.

“ Renault EZ-POD’un sınırlı hızı, kompakt tasarımı ve çevikliği sayesinde özel bölgelerde deneneceği havaalanları, otoparklar ve alışveriş merkezleri gibi trafiğe kapalı ortamlarda ulaşım sağlayabilir.

Gelecekte, Renault EZ-POD bazı yaya caddelerinde araç kullanmaya ya da sınırlı hareket kabiliyetine sahip insanları bırakmak için bina ve evlerin girişine kadar – çok düşük hızlarda (6 kmph altında) ilerlemeye yetkili olabilir ( yaşlı insanlar ve hantal alışveriş yapanlar, çocuklar veya bagajlar dahil). Bir başka olası kullanım, “beni takip et” tipi teslimat uygulaması için bir takipçisi olarak olabilir.

Renault EZ-PODkokpitsiz otonom araçlar için yeni kullanımların keşfedilmesini sağlayan fonksiyonel bir tanıtım cihazıdır. Bu devam eden bir çalışmadır ve kullanıcıların, filo operatörlerinin ve şehir otoritelerinin geri bildirimleri doğrultusunda gelişmesi muhtemeldir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − eight =